The secret garden. Tajemniczy ogród - ZE SŁOWNIKIEM

Cześć kochani, 
dzisiejsza recenzja będzie inna. Zaraz się sami zorientujecie dlaczego :)

Odkąd sięgam pamięcią marzyłam, żeby ulubione książki z dzieciństwa móc przeczytać w oryginale. 
Niestety pomimo wielu lat nauki moje rozumienie języka angielskiego pozostawia wiele do życzenia. 
W tym roku postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Podobno nic tak nie uczy języka jak jego praktyczne używanie. Dlatego też zaczęłam oglądać seriale po angielsku, z angielskimi napisami oraz oglądam filmiki na youtube. 
Usłyszałam gdzieś od osób, które znają ten język biegle, że w nauce oprócz słuchania warto również czytać teksty, książki, cokolwiek, aby móc się oswajać z językiem. W sumie to zawsze to wiedziałam, jednak wizja czytania z tomiszczem słownika lub w towarzystwie laptopa z dostępem do Internetu skutecznie mnie zniechęcała. 

Naprzeciw moim oczekiwaniom znalazłam wydawnictwo zeslownikiem.pl , które wydaje książki w oryginale ale... ze słownikiem - oczywiście :)

Na początku oraz na końcu jest obszerny słownik, z którym polecam się zapoznać przed rozpoczęciem lektury właściwej. Nie mówię o wkuwaniu tych słówek na pamięć - bo to nie o to chodzi! Ale wiecie jak jest - warto się zapoznać, aby później mniej więcej wiedzieć gdzie szukać (w razie jeśli byśmy z kontekstu nie zrozumieli).

Dzisiejsza recenzja różni się tym, że nie będę oceniać fabuły, a wydanie, które moim zdaniem jest świetne. 
Dlaczego uważam, że wydanie jest świetne?
Po 1. możemy pozbyć się wszelkich słowników podczas czytania, ponieważ najtrudniejsze słowa są pogrubione, a ich tłumaczenie umieszczone jest na marginesie. 
Po 2. możemy wybrać spośród całej oferty książkę, która będzie dopasowana do poziomu znajomości języka. Ja wybrałam poziom A2/B1, ponieważ Tajemniczy ogód to moja ukochana książka z dzieciństwa, a poza tym bałam się, że B1/B2 będzie za trudny mimo, że według certyfikatów, które wiadomo gdzie można sobie wsadzić moja znajomość jest na poziomie C1. 
Po 3. Oferta książek jest bardzo bogata. Uważam, że każd kto chce znajdzie coś dla siebie. 
Ja po kolejną książkę na pewną sięgnę i planuję, iż będą to Przygody Sherlocka Holmesa.

A poniżej możecie zobaczyć jak wygląda przykładowa strona oraz słownik, o którym wspominałam wcześniej. 

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu 

8 komentarzy:

 1. Już od jakiegoś czasu czytam książki po angielsku, a wszystkie słowa, których nie rozumiem zaznaczam i za równo w iBooks jak i na Kindlu wyświetla mi się słownik, który po angielsku tłumaczy mi co oznacza dane słowo. Jeśli i to nie daje mi pełnego rozumienia - sięgam po słownik angielsko-polski. Wbrew pozorom nie trzeba rozumieć absolutnie wszystkiego, a wręcz jest to niemożliwe jeśli nie mamy języka na poziomie native speaker ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ale widzisz trzeba mieć dostęp do internetu. A ja nie zawsze mam Kindle w zasięgu wifi ;) oczywiście nie trzeba wszystkiego rozumieć, wiele da się wyciągnąć z kontekstu. Ale dzięki tej książce dużo zwrotów/słów zapamiętałam (jestem wzrokowcem) 😁

   Usuń
 2. Uwielbiam "Tajemniczy ogród" <3 Kiedyś też przeczytam go po angielsku :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna sprawa, muszę przejrzeć ich ofertę :)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta recenzja bardzo zachęca do zakupu. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 kobielove.pl , Blogger